Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odborný kurz nositelů dýchací techniky

Odborný kurz nositelů dýchací techniky

Obrazek
Praktickou částí závěrečných zkoušek byl v těchto dnech završen šestnácti hodinový odborný kurz nositelů dýchací techniky,který absolvovalo pět členů naší jednotky.
Tento kurz probíhal po čtyři odpoledne v prostorách centrální stanice HZS ve Zlíně.Cílem tohoto kurzu bylo to, aby hasiči získali potřebné teoretické znalosti např. o charakteristikách nebezpečných látek,výpočtu osobní spotřeby vzduchu atd.
Další částí kurzu byly výcviky, které hasiči prováděli po dvě odpoledne a kdy se seznamovali se zásadami pohybu v neznámem prostředí,dále hasiči nacvičovali hledání osoby v ohrožení atd.Tyto zalosti,které jsme získali absolvováním tohoto kurzu byly poté hodnoceny písemným testem a dále pak ústními zkouškami.Jako poslední část výcviku jsme absolvovali závěrečné praktické zkoušky,kdy jsme museli použít všechny praktické zkušenosti,které jsme získali při výcviku.
Absolvováním tohoto kurzu jsme se stali nositeli dýchací techniky a tím jsme udělali další krok směrem dopředu ve zkvalitnění výcviku naší jednotky,ale hlavně v ochraně samotných hasičů.

Petr Měrka
velitel JSDH
 

Náhledy fotografií ze složky Odborný kurz nositelů dýchací techniky